Česko aktuálně

CA

WWW: Česko aktuálně

Sociální sítě: Facebook

Počet vydaných textů za duben 2016: 121

Vznik: Červenec 2015

Poslání: Prezentuje se jako „alternativní zpravodajství bez cenzury, které není sponzorováno žádnou zainteresovanou třetí stranou a je živeno pouze z reklam.“ Na svých stránkách zmiňuje, že byli již v minulosti nařčeni z šíření ruské propagandy či HOAXů, čemuž se prý bohužel nelze vyvarovat, a takové zprávy nešíří cíleně.

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Redakce a přispěvatelé na Česko aktuálně nejsou známi. Texty nejsou podepsané a zdroj často odkazuje na různé české a slovenské servery, jako je Svět kolem nás, Hlavné správy nebo Konzervatívny výber.

Web deklaruje, že je financován výhradně z reklamy.

Vlastnická struktura webu není známa. Držitelem domény je David Pelán.

Charakteristika obsahu:

Kromě klasických politických a bezpečnostních témat se věnuje také zdravému životnímu stylu a alternativní léčbě nemocí. Web zahrnuje rubriku s názvem „Konspirační teorie“, které si dle slov redakce zakládají na svém kontroverzním podkladu, oficiálně se nemusí jednat o potvrzené informace, ale jsou určitým způsobem podložené, ať už důkazy nebo výpovědí konkrétního jedince či skupiny. Rubrika zahrnuje články o konci světa otevřením země v Kolumbii, padajících asteroidech a světových korporacích řídících svět.

Česko aktuálně kupříkladu lživě in formovalo o tzv. „majdanizaci“ Polska nebo o údajném smrtícím viru vypuštěném na Ukrajině americkou laboratoří. Spolu s dalšími weby informovali o migrantech deportovaných z Norska do Ruska, kteří měli obtěžovat dívky na diskotéce v Murmansku, přestože místní státní orgány tuto informaci o násilí popřely.