Charles Burton rozšíří tým bezpečnostního centra Evropské hodnoty na pozici Seniorního zahraničního spolupracovníka v programu Red Watch

. Téma: .

Praha, 12. 2. 2020

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty s nadšením oznamuje, že se zkušený kanadský expert na Čínu Charles Burton oficiálně připojí do programu Red Watch jako Seniorní zahraniční spolupracovník.

Charles Burton

„Jelikož se naše práce zaměřuje na srovnávání ruských a čínských metod zasahování do demokratických režimů, je nám ctí přivítat Charlese do našeho programu Red Watch. Jeho zkušenosti, znalosti a zásadové porozumění toho, jak by měly demokracie čelit nepřátelským zásahům totalitních vlád, bude perfektně doplňovat naši práci zaměřenou na obranu před ruským vlivem,” říká Jakub Janda, ředitel bezpečnostního centra Evropské hodnoty.

Charles Burton se specializuje na politiku Číny, kanadsko-čínské vztahy a lidská práva. Po studiích na Univerzitě v Cambridge (Orientální studia), obdržel v roce 1987 doktorát na Torontské univerzitě (Historie starodávného čínského myšlení, katedra filozofie). Mezi lety 1986 a 1988 byl v postgraduálním stipendijním programu pamětního fondu Izaak Walton Killam Memorial se zaměřením na obor politologie na Univerzitě v Albertě. Má za sebou rozsáhlou spolupráci s kanadskou vládou na Zřízení zabezpečené komunikace a Kanadské diplomatické služby, byl také dvakrát vyslán na kanadskou ambasádu v Pekingu. Charles bude nadále vykonávat pozici Seniorního spolupracovníka v Otavě na McDonald-Laurier institutu.

Charles Burton říká: „Jsem nadšen a zároveň poctěn, že se stanu součástí programu Red Watch bezpečnostního centra Evropské hodnoty jako Seniorní zahraniční spolupracovník. Velice se těším, že budu nadále pokračovat v úzké spolupráci se svými novými kolegy, abychom zvýšili pochopení a povědomí o hrozbách, které Rusko a Čína čím dál častěji představují pro demokracie všude po světě.“