Free Globe

FG

WWW: Free Globe

Počet vydaných textů za duben 2016: 35

Vznik: První článek pochází z května 2010.

Poslání: Free Globe je internetový zpravodajský server na subdoméně Parlamentních listů, který upozorňuje na „rizika vedoucí k postupné ztrátě svobody ve 21. století“. Tvrdí, že obhajuje „občanské svobody a přirozená práva občanů národních států a národní suverenitu proti omezování občanských svobod ze strany státních i nadstátních útvarů a proti omezování nezávislosti jednotlivých států“. Autoři jsou znepokojeni snahami o plíživém ustavení totalitní světové vlády Nového světového řádu pod záminkou boje proti globálnímu oteplování, globální chudobě a globální ekonomické krizi.

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Šéfredaktorem je Adam B. Bartoš pod pseudonymem Edvard Steinský. V seznamu redakce nejsou žádné osoby vypsány, články jsou podepsány střídavě jmény, pseudonymy, přezdívkami či označením „odjinud“.

Patří do portfolia společnosti OUR MEDIA a jeho vlastnická struktura je stejná jako v             případě Eportálu nebo EUportálu.

Charakteristika obsahu:

Publikuje značně radikální pro-kremelský a pro-putinovský obsah. Typicky zde vycházejí texty jako „Ovládají americké služby českou politiku?“ nebo „Kancléřka Merkelová dostala pozvánku na letošní setkání Bilderbergu. A spolu sní i další špičky německé politiky. Čeká je odměna za imigrační krizi? O čem nesmíme vědět?