Lajkit

lajkit

WWW: Lajkit

Sociální sítě: Facebook

Počet vydaných textů za duben 2016: 24

Vznik: Web začal fungovat teprve v říjnu 2015.

Poslání: Tento elektronický magazín se označuje za „netradiční e-zin s netradičním obsahem.“

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Redakce, vedení, vlastnictví ani financování webu není na stránkách dohledatelné. Doména webu je zaregistrovaná pod jménem Ondřeje Grešla, šéfredaktora serveru AC24, který je také součástí našeho seznamu. Publikované články nejsou podepsané.

Charakteristika obsahu:

Věnují se české i zahraniční politické scéně, ale objevují se zde také články o životním stylu či ze světa šoubyznysu. Vzhledově a často i tematicky web připomíná tradiční bulvární servery. Najdeme zde také rubriku „Bizarre“, kterou tvoří z valné většiny články o mimozemských civilizacích a paranormálních jevech. Velká část textů je převzata z jiných českých pro-kremelských médií.

Dezinformace jsou na webu Lajkit poměrně častým fenoménem. Lze zde najít například neustále se opakující teorii o orchestraci migrační vlny Spojenými státy. Do této kategorie by se dala započítat i zpráva o fotografii, která je podle názoru autora naaranžovaná, a dokazuje, že informace o topících se uprchlících ve Středozemním moři mainstreamová média fabulují. S odkazem na neexistující zprávu ruského ministerstva obrany web klamně informoval o údajném válečném rozkazu Vladimira Putina v Sýrii nebo například o přítomnosti agenta CIA na palubě zříceného letadla linky FlyDubai. Mezi ty nejčerstvější patří zpráva o údajné smrti tureckého spisovatele, který kritizoval prezidenta Erdogana, a o které podle autorů západní média neinformují. Žádné seriózní zdroje o tomto úmrtí skutečně neinformovaly a profily spisovatele na sociálních sítích jsou nadále aktivní a publikují příspěvky.