New World Order Opposition

NNOO

WWW: NWOO

Počet vydaných textů za duben 2016: 173

Vznik: Říjen 2008

Poslání: Web si klade za cíl „nedopustit dokončení absolutní nadvlády světa několika jedincům, které se nyní nazývají The Bildeberg Group, Council on Foreign Relations, Trilateral Commision, NATO, OSN, MMF (IMF), CIA, Illuminati, Svobodní Zednáři, či vlády zemí, za jejímiž zády tyto spolky stojí a řídí je, a ty, kteří chtějí z naší planety vytvořit otrokářský Nový Světový Řád“. Za jeden ze svých nejvýraznějších úspěchů považují svůj příspěvek k tomu, že široká veřejnost ví, že události z 9/11/2001 proběhly výrazně odlišně, než tvrdí oficiální instituce a média.

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Přesný seznam členů redakce neexistuje, články jsou obvykle podepsané, ať už jménem nebo pseudonymem. Zdá se, že drtivá většina textů je přebírána spíše z jiných webů. Web hlásá, že neustále shání nové autory a překladatele. Za kontaktní osobu je uveden Jan Korál, který se v poslední době účastnil protiimigračních a protizápadních demonstrací, čemuž odpovídá také jeho facebooková zeď.

Součástí webu je i e-shop, na kterém si každý může zakoupit trička s originálními nápisy („9/11 was an inside job“, Chemtrails, podobizna Vladimira Putina, atd.), ale také krmítka pro ptáky nebo pětizubý drápovitý kypřič. Financována by stránka měla být buď z prodeje e-shopu, nebo z dobrovolných příspěvků čtenářů. Jako jeden z mála webů má v seznamu založený transparentní účet na jméno Radka Frömlová.

Držitel domény je označen jako “Josef Czechacek”.

Charakteristika obsahu:

Web má podobný obsah jako Svobodné noviny, ale více článků je přebíraných ze zahraničních webů, mezi něž patří Zerohedge nebo Southfront. Nechybí rovněž obsah přebíraný z ruských médií, včetně alternativních, a z různých ruskojazyčných blogů. Situaci na Ukrajině popisuje výhradně z pro-kremelské pozice. Obvyklým fenoménem je zveřejňování videí V. V. Pjakina, který rozebírá mezinárodní situaci, videí z kanálu ČNTV (České nezávislé televize), a dalších propagandistických videí opatřených českými titulky.

V současnosti se ve významné míře věnuje uprchlické krizi, kterou všeobecně považuje za zorchestrovanou akci obvykle vedenou USA, která má napomoci vzniku Nového světového řádu. Tomu ostatně odpovídají i poslední dezinformace, např. mylné představy o fungování NATO nebo zveřejňování videí od tzv. analytiků, kteří sdílejí názory prosazované serverem. Například David Icke, ve skutečnosti bývalý fotbalista, který věří, že lidstvo je ovládáno hmyzími mimozemšťany.