OrgoNet

orgo

WWW: OrgoNet

Sociální sítě: Facebook

Počet vydaných textů za duben 2016: 26

Vznik: Články zde vycházejí od července 2008.

Poslání: Web ve svém záhlaví hlásá, že „svět funguje jinak, než nám předkládají k věření oficiální zdroje. Tento osobní a subjektivní blog přináší alternativní informace o záležitostech, v nichž nás politikové, vědci a meteorologové prostřednictvím mainstreamových médií nejvíce klamou.“

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Údajně web, který anonymně vede pouze jediná osoba, původně vznikl za účelem publikace informací o Chemtrails a modifikacích počasí.

Blog je anonymní a není známo, z čeho je kromě možných finančních darů financován.

Charakteristika obsahu:

Nyní se blog věnuje dění v Sýrii nebo na Ukrajině výhradně z proruského pohledu. Často se zde objevují překlady z angličtiny, nejčastěji z vysoce obskurního konspiračního webu Whatdoesitmean, obvykle odkazující na neexistující zprávy ruských tajných služeb nebo ministerstva zahraničí.

Mezi posledními publikovanými dezinformacemi lze najít zprávu o tom, že uniklé e-maily Hilary Clintonové budou použity u soudu proti ukrajinské poslankyni a pilotce Naděždě Savčenko. Své čtenáře autor rovněž přesvědčoval o tom, že nedávné teroristické útoky v Paříži byly zinscenované, či prezentoval teorii, že prezident Obama nechal zavraždit amerického soudce Scaliu.