Analytici pro média

Jakub Janda

Výkonný ředitel bezpečnostního centra Evropské hodnoty

E-mail: janda(at)evropskehodnoty.cz

Twitter: www.twitter.com/_JakubJanda

TÉMATA:

  • jednání českých politiků a institucí EU
  • zahraniční a bezpečnostní politika ČR
  • obrana liberální demokracie
  • kremelská dezinformační kampaň

PROFIL:

V rámci bezpečnostního centra Evropské hodnoty řídí projekty věnující se boji proti kremelské propagandě a obraně liberální demokracie. Ve Slovak Security Policy Institute působí jako Associate Fellow. Je členem redakční rady expertního portálu AntiPropaganda.sk.


Veronika Víchová

Vedoucí programu Kremlin Watch

E-mail: vichova(at)evropskehodnoty.cz

TÉMATA:

  • obrana liberální demokracie
  • kremelská dezinformační kampaň

PROFIL:

Vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně. Je spoluautorkou studie vydané Atlantickou radou zabývající se tím, jak kremelská propaganda vykresluje evropské lídry, dále je spoluautorkou Přehledu protiopatření zemí EU28 proti kremelským vlivovým operacím. Sestavuje Kremlin Watch Briefing, týdenní zpravodaj o dezinformacích a vlivových operacích určený více než 7000 evropským expertům, novinářům a funkcionářům. Zúčastnila se programu Transatlantic Fellowship ve Washingtonu DC, který organizoval věstník World Affairs; tento program absolvovala v kanceláři senátora Roba Portmana. Absolvovala program New Security Leaders 2017.


David Stulík

Seniorní analytik Programu Kremlin Watch

E-mail: stulik(at)evropskehodnoty.cz

PROFIL:

David Stulík pracoval posledních 12 let jako tiskový atašé na Delegaci EU v Kyjevě. Předtím byl krátce zaměstnán v kanceláři místopředsedy vlády ČR, kde se zabýval přípravami na české předsednictví v EU. Před vstupem do veřejného sektoru působil David Stulík jako vedoucí oddělení pro Bělorusko, Ukrajinu a Moldavsko a koordinátor projektů na podporu demokracie ve východní Evropě v jedné z největších středoevropských nevládních organizací, v Člověku v tísni.


Martin Svárovský

Vedoucí Programu bezpečnostních strategií

E-mail: svarovsky(at)evropskehodnoty.cz

PROFIL:

Martin Svárovský je vedoucím Programu bezpečnostních strategií a seniorní analytik bezpečnostního centra Evropské hodnoty (od 2019). Před tím pracoval devatenáct let na českém Ministerstvu zahraničních věcí na pozicích zahrnujících zástupce ředitele odboru států střední Evropy, zástupce ředitele odboru politického plánování, zástupce velvyslance ČR v Budapešti a ve Varšavě. Je autorem konceptu Česko-polského fóra a mechanismu zadávání operativních analýz pro MZV.


Richard Kraemer

Seniorní zahraniční spolupracovník Programu Kremlin Watch 

PROFIL:

Richard je prezidentem aliance US-Europe Alliance a členem programu Eurasia Program think tanku Foreign Policy Research Institute, kde se jeho nedávný výzkum zaměřuje převážně na turecké a balkánské záležitosti. Dříve Richard řídil portfolio programů organizace National Endowment for Democracy (NED) zaměřené na Afghánistán, Írán a Turecko. Před prací v organizaci NED dohlížel na programy v těchto státech a v levanstkém institutu Center for International Private Enterprise (CIPE). Richard také vyučoval právo a vedl výzkum na Jagellonské univerzitě v polském Krakově. Je přidruženým odborníkem skupiny Public International Law and Policy Group, kde radil vládám Gruzie a Černé Hory. Richard je členem Státní advokátní komory v New Yorku, držitelem doktorského titulu JD Americké univerzity a bakalářského titulu BA z univerzity College of William and Mary. Objevil se v mnoha mezinárodních i amerických médiích. Je odborně zdatný v polštině, perštině a jazyku darí.


Veronika Špalková 

Analytička Programu Kremlin Watch

E-mail: veronika.spalkova(at)evropskehodnoty.cz