Rukojmí

ruko

WWW: Rukojmí

Počet vydaných textů za duben 2016: 195

Poslání: Nedeklaruje přímo cíl nebo poslání. Píše pouze, že „všichni jsme rukojmí života; peněz, politiků, zbraní, válek, náboženství a násilí. Nedopusťme, abychom byli též rukojmí sami sebe.“ Dále uvádí, že jsou zde vyloučeny rasistické, antisemitské, xenofobní, neonacistické texty a pornografie.

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Jako vedoucí redakce je uveden Břetislav Olšer, dále pak obsáhlé množství dalších autorů. Kontaktní údaje jsou uvedeny na realitní společnost 3 T Real, s.r.o. v Ostravě. Doména je registrovaná na Marcela Kryla, jednatele této společnosti.

Charakteristika obsahu:

Publikuje zejména komentáře s proruským obsahem a výraznou kritikou české domácí politiky. Kromě originálního obsahu často přebírají články z Prvních zpráv nebo z inStory.cz. Článek ale může na web vložit prakticky každý. Web ve velké míře píše i o apolitických tématech, součástí webu jsou také rubriky „Kultura“ a „Fejetony“. Ve velké míře propaguje proruský pohled na události v Sýrii a na Ukrajině.

Mezi články z poslední doby patří například „Propaganda intošů a TOP 09 nezná hranic!“ nebo „Proč je z prezidenta Miloše Zemana pro některé české školy fackovací panák; kdo ze školáků ho však odmítne dehonestovat, je veřejně ponižován…