Svět kolem nás

Svet

WWW: Svět kolem nás

Sociální sítě: Facebook, Twitter

Počet vydaných textů za duben 2016: 36 v domácí a zahraniční sekci

Vznik: První články zde začaly vycházet v červenci 2013.

Poslání: Mottem webu je „kontroverzní realita“. Zabývá se domácí i zahraniční politikou, ale věnuje se také různým záhadám, zdraví a životnímu stylu.

Dostupné informace o redakci, vlastnické struktuře a financování:

Žádné informace o redakci, autorech, vlastnících nebo způsobech financování na webu nenajdeme. Doména je zaregistrovaná na Ondřeje Geršla, šéfredaktora a vlastníka webu AC24, který je rovněž zařazen na tento seznam. Pravděpodobně je veškerý obsah převzatý z jiných, českých a slovenských webů, z nichž mnohé na našem seznamu také figurují.

Charakteristika obsahu:

Články na webu se pohybují mezi rádoby zpravodajskými texty a zcela bizarními konspiračními teoriemi. V domácí sekci se web ve velkém obsahu věnuje uprchlické krizi a fatalistickému líčení toho, jak se Česká republika vyrovnává s imigranty. Rovněž publikuje články kritizující česká média a demokratické instituce. Zahraniční sekce je výrazně proruská a protiamerická, zaměřuje se na Ukrajinu a Sýrii, ale také na Evropskou unii.

Na webu se často objevují dezinformace převzaté z různých zdrojů, ať už se jedná o údajnou blamáž Policie ČR při demonstracích v Praze nebo o zločinné plány Světové zdravotnické organizace na biologický útok na Ukrajinu v podobě očkování proti obrně. Na konci ledna 2016 web pomohl šířit zprávu o ve skutečnosti neexistující zprávě ruské Federální bezpečnostní služby, podle které měla být mezi osobním majetkem ilegálních migrantů objevena záhadná mapa s citátem z Koránu popisující soudný den a adresou na rovněž neexistující americkou laboratoř na Ukrajině vyrábějící biologické zbraně. Na fiktivní zprávu FSB se odkazuje i další zpráva vydána na tomto webu, která tvrdí, že uniklé e-maily Hilary Clintonové budou využity v soudním procesu s ukrajinskou pilotkou a poslankyní Naděždou Savčenko.