Tým Bezpečnostního centra Evropské hodnoty vítá Mariam Tsitsikashviliovou a Richarda Kraemera ve svém programu Kremlin Watch

Seniorní zahraniční spolupracovník (Non-resident Senior Fellow)

Richard Kraemer

Richard je prezidentem aliance US-Europe Alliance a členem programu Eurasia Program think tanku Foreign Policy Research Institute. Mezi jeho výzkumné zájmy patří politika západního Balkánu, Turecka a Afghánistánu, ruské intervence a úloha, kterou hraje demokratická pomoc při udržování národní bezpečnosti USA.

„Jsem nadšený a hrdý na to, že se mohu připojit k týmu Evropských hodnot. Jedinečný proaktivní a investigativní výzkum Evropských hodnot dosahuje dle mého názoru vyšší úrovně, neboť jejich práce jednoznačně odráží jejich odhodlání bránit a zachovávat liberální demokracii v Evropě. S nadšením vítám tuto příležitost přispět k expanzi centra analyticky a institucionálně – mohu čerpat ze své práce v jihovýchodní Evropě i mimo ni,“ komentuje nový Non-resident Senior fellow Richard Kraemer.

Životopis:

Richard je prezidentem aliance US-Europe Alliance a členem programu Eurasia Program think tanku Foreign Policy Research Institute, kde se jeho nedávný výzkum zaměřuje převážně na turecké a balkánské záležitosti. Dříve Richard řídil portfolio programů organizace National Endowment for Democracy (NED) zaměřené na Afghánistán, Írán a Turecko. Před prací v organizaci NED dohlížel na programy v těchto státech a v levanstkém institutu Center for International Private Enterprise (CIPE). Richard také vyučoval právo a vedl výzkum na Jagellonské univerzitě v polském Krakově. Je přidruženým odborníkem skupiny Public International Law and Policy Group, kde radil vládám Gruzie a Černé Hory. Richard je členem Státní advokátní komory v New Yorku, držitelem doktorského titulu JD Americké univerzity a bakalářského titulu BA z univerzity College of William and Mary. Objevil se v mnoha mezinárodních i amerických médiích. Je odborně zdatný v polštině, perštině a jazyku darí.


Zahraniční spolupracovnice (Non-resident Fellow)

Mariam Tsitsikashviliová

Mariam působí v oblasti zahraniční a bezpečnostní politiky. Zaměřuje se na evropskou integraci, dezinformace financované zahraničními státy a jejich nepřátelským vlivem.

„Jsem mi ctí, že jsem se mohla připojit k týmu specializovaných odborníků v bezpečnostním centru Evropské hodnoty. Tato skupina se stala lídrem v odhalování a konfrontaci nástrojů nepřátelského vlivu a dezinformací nejen v České republice, ale i na evropské úrovni. Díky svým podnětům a programům se Evropské hodnoty staly hlavní hnací silou pro uskutečňování vizí, nápadů a metodik, jak co nejlépe odolat rostoucím hrozbám dezinformací a destruktivních aktivit financovaných zahraničními státy. Být součástí tohoto úžasného týmu profesionálů je pro mě skvělá příležitost a odpovědnost,“ říká nová zahraniční kolegyně programu Kremlin Watch Mariam Tsitsikashviliová.

Životopis:

Mariam Tsitsikashviliová zastává pozici projektové manažerky a výzkumné pracovnice v think tanku Georgian Reforms Associates (GRASS) se sídlem v Gruzii. Dohlíží na projekty související s evropskou integrací, dezinformacemi financovanými zahraničními státy a jejich škodlivým vlivem. Mezi její výzkumné zájmy patří zahraniční a bezpečnostní politika. Před nástupem do funkce projektové manažerky pracovala jako politická analytička ve společnosti FactCheck Georgia. Je držitelkou magisterského titulu v oboru sociálních věd se specializací na euroasijská a kavkazská studia a bakalářského titulu mezinárodních vztahů na univerzitě Tbilisi State University. Vystudovala také mezinárodní vztahy na univerzitě Adama Mickiewicze v polské Poznani.