Vyjádření a omluva

Rádi bychom se vyjádřili k následující záležitosti:

Jakub Janda: „Když jsem ve svých devatenácti letech přišel do Prahy ze zvědavosti a lehkomyslnosti jsem přijal nabídku natočit video – sólový striptýz s lehce pornografickým obsahem. Svlékám se tam sám do naha.

Po natáčení jsem z toho měl velmi špatný pocit a uvědomil jsem si, že jsem do něčeho takového vůbec neměl jít a že nic podobného již nikdy nechci udělat, protože intimita je a má být soukromá věc. Bylo mi to trapné a nikomu jsem o tom neřekl.

Teď to video někdo našel a fotky z něho budou někde publikovány. Dnes už s tím bohužel nemůžu nic udělat. Je to pro mě hřích z mládí, který otevřeně přiznávám, lituji ho a omlouvám se za něj všem, které jsem tím zklamal či pohoršil.

Jsem nesmírně vděčný lidem ve svém okolí, kteří mě nadále podporují v mé práci. Do budoucna bych si přál, abych byl kritizován za to, co dělám špatně, nikoliv za svůj jednorázový úlet, který bude mě a mé blízké pronásledovat pravděpodobně po zbytek života.“

Jakub Janda, 17. 9. 2015

“Vedení think-tanku Evropské hodnoty si je vědomo, že je to mimořádně trapná a pro mnohé oprávněně pohoršující záležitost. Nicméně k tomu došlo před tím, než se Jakub stal součástí Evropských hodnot a jeho pracovní výsledky a osobní integrita, které opakovaně prokázal v uplynulých téměř pěti letech naší úzké spolupráce, jsou pro nás a pro mě osobně důkazem, že tento jednorázový úlet z minulosti nemá žádný vliv na kvalitu práce, kterou Jakub odvádí. Proto Jakub Janda nadále zůstává zástupcem ředitele a součástí nejužšího vedení naší organizace.”

Radko Hokovský, výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty, 17. 9. 2015